Home Challenger Nico de In fine mundi

Challenger Nico de In fine mundi

 Nico se narodil 21. 2. 2018. Je to náš jediný saarloosek tady. Dostal se k nám poté, co bohužel ošklivě pokousal majitelku.

Jelikož je to saarloos, tak je bázlivý a velice těžce nese změny. Straní se nás, ale už je badatelné zlepšení a pejsek si postupně zvyká a začíná nám důvěřovat. Jakmile si zvykne je zlatý, konfliktu se za každou cenu snaží vyhnout. Chce to jen hodně času a trpělivosti. Při strachu reaguje útěkem, nikoliv agresí.

Je vhodný spíše pro ženu, která bude počítat s jeho bázlivostí a bude mít tu trpělivost se mu věnovat a přivykat ho na sebe a nebude na něho tlačit. Je potřeba vědět, že pokud by měla zájemkyně partnera, Nico si na něj bude zvykat daleko hůř, možná se ani nepřizpůsobí, takže je nutné s tím počítat.

Hodí se k fence. Sebevědomá opora by Nicovi mohla pomoci. Je ideální do domku se zahradou, klidně s přístupem do domu. Bude skvělým parťákem na výlety do přírody, nebudete-li po něm chtít zázraky, bude to vděčný společník.

Nico si už dlouhou dobu navyká na novou paničku, kdy to někdy jde, někdy má blbý den a nejde nic. Tráví s ním neskutečné množství času, přesto Nico i nadále visí na nás. V případě, že se jeho adaptace na majitelku nepovede, zůstane Nico v naší smečce domácí. Nebudeme ho dále stresovat novými zájemci.

Přejete si adoptovat Nica na dálku? Podívejte se ZDE, jak nám můžete pomoci. Velice si toho ceníme.