Jediná záchranná stanice pro Československé vlčáky u nás
Home Delawar z Deštné hory

Delawar z Deštné hory

Delawar z Deštné hory (alias Brek) se narodil 22.10.2008. Působí dominantně a sebevědomě. Přijel k nám 7.7.2014 přispaný sedativy, protože nechtěl nastoupit do auta a již po několikáté pokousal majitele.
Brekovi chyběl pocit bezpečí a proto začal vše řešit agresí. Dokonce napadal i sám sebe. Točil se dokola, kousal si zadní nohy a přitom zuřivě vrčel. Velkou roli v jeho nejistotě, která vyvrcholila agresí, byl soused. Soused hodně pil a když byl Brek sám, soused mu ubližoval (stříkal na něho vodu a podobně). Pes neměl kam utéct a majitel na to přišel příliš pozdě. Co vše se odehrálo mezi Brekem a sousedem nikdo neví. Vyvrcholilo to tím, že soused začal vyhrožovat, že psa zabije.
Tehdy se jeho majitel rozhodl dát ho k nám, aby ho ochránil. Jenže Brek potřeboval ochranu mnohem dřív, postupem času se z něho stal „uzlíček nervů“ a dostat ho do pohody není snadný úkol. Když k nám Brek přijel, byl ještě pod vlivem sedativ a tak jsme ho nechali prospat. Prvních 14 dní bylo umění dostat ho z kotce a nasadit mu náhubek. Stačilo, aby někdo prošel kolem kotců a byl v nervu, napadal sám sebe, vrčel, zuřil … Snažil se napadnout i nás.
Postupem času se uklidnil, zjistil, že se mu u nás nic zlého neděje. Sebe už nenapadá vůbec, toto chování má naštěstí za sebou.

Přejete si adoptovat Breka na dálku? Podívejte se ZDE, jak nám můžete pomoci. Velice si toho ceníme.