Home Delawar z Deštné hory

Delawar z Deštné hory

Delawar z Deštné hory (alias Brek) se narodil 22. 10. 2008. Působí dominantně a sebevědomě. Přijel k nám 7.7.2014 přispaný sedativy, protože nechtěl nastoupit do auta a již po několikáté pokousal majitele.
Brekovi chyběl pocit bezpečí a proto začal vše řešit agresí.

Dokonce napadal i sám sebe. Točil se dokola, kousal si zadní nohy a přitom zuřivě vrčel. Velkou roli v jeho nejistotě, která vyvrcholila agresí, byl soused. Soused hodně pil a když byl Brek sám, soused mu ubližoval (stříkal na něho vodu a podobně). Pes neměl kam utéct a majitel na to přišel příliš pozdě. Co vše se odehrálo mezi Brekem a sousedem nikdo neví. Vyvrcholilo to tím, že soused začal vyhrožovat, že psa zabije.

Tehdy se jeho majitel rozhodl dát ho k nám, aby ho ochránil. Jenže Brek potřeboval ochranu mnohem dřív, postupem času se z něho stal „uzlíček nervů“ a dostat ho do pohody není snadný úkol. Když k nám Brek přijel, byl ještě pod vlivem sedativ a tak jsme ho nechali prospat. Prvních 14 dní bylo umění dostat ho z kotce a nasadit mu náhubek. Stačilo, aby někdo prošel kolem kotců a byl v nervu, napadal sám sebe, vrčel, zuřil … Snažil se napadnout i nás.
Postupem času se uklidnil, zjistil, že se mu u nás nic zlého neděje.

 Delawar byl z vážných zdravotních důvodů a po dlouhé léčbě utracen dne 25. 10. 2018

Byl jsi úžasný pes, teď se máš už lepe. Děkujeme žes tu pro nás byl. Odpočívej v pokoji.