Home Jak probíhá adopce?

Jak probíhá adopce?

Pokud vám padl do oka některý z našich svěřenců, přijeďte se na něj nezávazně podívat a zjistit, jestli je to ten správný parťák pro Vás. Návštěvy je potřeba domlouvat výhradně dopředu a nejezdit k nám bez ohlášení.

Během návštěvy Vám psa představíme, řekneme, jak se k nám dostal, popíšeme jeho chování a podrobněji vysvětlíme, jaké podmínky jsou pro psa vhodné.

CO JE K POTŘEBA K ADOPCI:

• občanský průkaz
• obojek, vodítko, náhubek
• úhrada adopčního poplatku (3000,- Kč)

ADOPCE KROK ZA KROKEM:

1. Chtěli byste si od nás vzít psa? Napište nám email jaké možnosti pro psa máte, v jakém prostředí by pes žil, jaké vyžití by měl, z jakých členů se Vaše domácnost skládá, případně zda máte nějaké jiné zvíře apod. Pokud bude reálná možnost si psa osvojit, dohodneme se na osobním setkání. Prosím mějte na paměti, že na celou Záchrannou stanici jsme jenom dva a chodíme do zaměstnání, takže vám nemusíme odpovědět okamžitě. Děláme, co je v našich silách, proto prosím buďte trpěliví.

2. Následně se potkáme u nás v Záchranné stanici, pejska Vám představíme, všechno spolu probereme a pejska vám půjčíme na venčení. 

3. Pokud máte zájem si psa opravdu adoptovat, je potřeba více návštěv. Většina psů u nás má nějaký problém, ať už výchovný, socializační apod. a zájemce o adopci se musí s daným psem řádně seznámit, zvážit své možnosti, zda je schopen psu poskytnout adekvátní podmínky a zda je schopen se psem fungovat dle nastavených a jasně daných pravidel.

4. Pokud dojdeme k závěru, že jste si s pejskem sedli a je možné Vám ho svěřit, pak sepíšeme řádnou smlouvu o adopci, zaplatíte adopční poplatek, předáme Vám očkovací průkaz a průkaz původu a psa si odvezete domů.

5. Podepsáním smlouvy adopce nekončí, chceme vědět, jak se psovi v novém domově daří a pokud se vyskytnou nějaké problémy, chceme být o nich informováni. V případě jakýchkoli problémů nebo nejasností nás můžete kdykoli kontaktovat a my vám rádi pomůžeme. Jsme k dispozici pro výcvik i resocializaci.

Důležité je se nevzdávat, je možné, že pejsek, jakmile zjistí, že je opravdu doma, začne zkoušet, co všechno mu projde. Je potřeba nastavit řád a hranice, na které je pes od nás zvyklý a ty dodržovat.

Pokud nemáte možnosti dodržet nebo nejste ochotni akceptovat takto nastavená pravidla pro adopci, pak nejste bohužel vhodným zájemcem.

Jde nám o dobro zvířete a o to, aby našlo trvalý domov.