Home Jak probíhá adopce?

Jak probíhá adopce?

Pokud vám padl do oka některý z našich pejsků, přijeďte se na něj nezávazně podívat a zjistit, jestli je to ten správný parťák pro vás. Návštěvy si prosím domlouvejte výhradně dopředu a nejezděte k nám bez ohlášení.

Během návštěvy vám pejska představíme, řekneme vám, jak se k nám dostal, popíšeme jeho chování a podrobněji řekneme, jaké podmínky si pro psa představujeme.

CO JE K POTŘEBA K ADOPCI:

• Občanský průkaz
• Obojek, vodítko, eventuálně náhubek
• Uhradit adopční poplatek (3000,- Kč)

ADOPCE KROK ZA KROKEM:

1. Chtěli byste si od nás vzít pejska? Napište nám email a domluvíme si osobní setkání. Prosím mějte na paměti, že na celou Záchrannou stanici jsme jenom dva a chodíme normálně do práce, takže vám nemusíme odpovědět okamžitě. Děláme, co je v našich silách, proto prosím buďte trpěliví.

2. Do emailu nám napište něco o sobě – jaké máte zkušenosti s plemenem, v jakých podmínkách by pes žil, jaké máte možnosti se mu věnovat, proč právě čsv apod.

3. Následně se potkáme u nás v Záchranné stanici, pejska vám představíme, všechno spolu probereme a pejska vám půjčíme na venčení. 

4. Pokud máte zájem si psa opravdu adoptovat, je potřeba více návštěv. Většina psů u nás má nějaký problém, ať už výchovný, socializační apod. a zájemce o adopci se musí s daným psem řádně seznámit, zvážit své možnosti, zda je schopen psu poskytnout adekvátní podmínky a zda je schopen se psem fungovat dle nastavených a jasně daných pravidel.

5. Pokud dojdeme k závěru, že jste si s pejskem sedli a je možné vám ho svěřit, pak sepíšeme řádnou smlouvu o adopci, zaplatíte adopční poplatek, předáme vám očkovací průkaz a průkaz původu a psa si odvezete domů.

6. Podepsáním smlouvy ale adopce nekončí, chceme vědět, jak se psovi v novém domově daří a pokud se vyskytnou nějaké problémy, chceme být o nich informováni. V případě jakýchkoli problémů nebo nejasností nás můžete kdykoli kontaktovat a my vám rádi pomůžeme. Jsme k dispozici pro výcvik i resocializaci.

Důležité je se nevzdávat, je možné, že pejsek, jakmile zjistí, že je opravdu doma, začne zkoušet, co všechno mu projde. Je to potřeba nastavit řád a hranice a ty dodržovat.

Pokud nemáte možnosti dodržet nebo nejste ochotni akceptovat takto nastavená pravidla pro adopci, pak nejste bohužel vhodným zájemcem.

Jde nám o dobro zvířete a o to, aby našlo trvalý domov.